Nagyberegi Középiskola
Kárpátalja, Beregszászi járás, Nagybereg, II. Rákóczi Ferenc u. 161/a

„mindig tudd, hogy mit kell tenned érte, hogy más legyen!”

2014. január 31-én rendhagyó irodalomórára került sor iskolánkban. Vendégünk volt Tóth Péter Radnóti-díjas versmondó, a kunszentmiklósi Baksay Sándor Református Gimnázium tanára.

Az előadó Radnóti Miklósnak,  a XX. század egyik legnagyobb, tragikus sorsú költőjének életútját, költészetét elevenítette fel. Az előadás során részletek hangzottak el a Naplóból és a színpadon életre keltek a költő legszebb versei: Tétova óda, Levél a hitveshez, Nem tudhatom…, Töredék, Hetedik Ecloga, Erőltetett menet... Megannyi üzenetet vihetett haza mindenki, aki nyitott fülekkel hallgatta a szavalatot. Az előadás záró sorai a ma emberét is figyelmeztetik:

„Ember vigyázz, figyeld meg jól világod:

ez volt a múlt, emez a vad jelen, -

hordozd szivedben. Éld e rossz világot

és mindig tudd, hogy mit kell tenned érte,

hogy más legyen.”

Köszönjük Tóth Péternek, hogy elhozta közénk Radnóti „szellemét” és köszönjük mindazoknak a közreműködését, akik lehetővé tették ezt a találkozást.

Asztali nézet